ČNB pokutovala finančníky

Česká národní banka v rámci dohledu nad finančním trhem udělila dvě dvoumilionové pokuty.

zdroj: stock.xchng by Lukáš Zeman

zdroj: stock.xchng by Lukáš Zeman

Provinilou společností je D.N.A Trading se sídlem v Liberci. Od prosince 2009 do února 2012 se dopustila klamavých obchodních praktik. Lživě přirovnávala investiční životní pojištění ke spoření a zatajovala lidem informace o sumě, kterou by zaplatili při předčasném ukončení smlouvy. Také požadovala od svých zprostředkovatelů vstupní poplatek k vyplacení příštích odměn. Jednalo se o uzavření smlouvy o investičním životním pojištění za firmou daných podmínek.

Druhou sankcionovanou firmou je OVB Alfinanz, která se řadí mezi největší finančně-poradenské společnosti na našem trhu. ČNB přišla na šest porušení zákona z let 2009 a 2010. Společnost vedla nedostatečnou evidenci svých klientů a pozdě jim doručovala pokyny. Centrální banka nalezla také nedostatky ve vnitřních předpisech.

Půlmilionový trest si vysloužila pražská společnost Česmak, která se odštěpila od své mateřské firmy. Oslovila její klienty s nabídkou nových smluv o investičním životním pojištění, ale vypovězením těch stávajících vznikla klientům finanční újma.

Další zajímavé články

Čtěte také:   10 důvodů, proč zanevřít na tvrdou práci

Comments are closed.