Chystáte se na zimní dovolenou do Itálie? Nejlepší volbou je Livigno

Podmínky  pro lyžování v zahraničí jsou na jiné úrovni než v Česku. V Alpách se můžete těšit na kvalitní sníh a servis, proto do Alp jezdí stále více Čechů. Týden dovolené na českých horách stojí to samé co v zahraničí. Proč si tedy za stejné peníze nedopřát větší komfort?

zdroj: stock.xchng by Yannick Soldati

zdroj: stock.xchng by Yannick Soldati

Středisko Livigno v Itálii

Jedná se o jedno z nejmladších a nemodernějších lyžařských středisek. Od Prahy je vzdáleno asi 734 km. Po projetí desetikilometrovým tunelem vjedete do malebného městečka Livigno, které se nachází v nadmořské výšce 1809 metrů. Sezónu si můžete užít od prosince do dubna dalšího roku.

Naleznete zde celkem 115 km sjezdových tratí všech stupňů náročnosti. Na vrcholky vás přepraví celkem 32 vleků, u kterých nejsou žádné fronty, jelikož je přepravní kapacita 46.460 osob za hodinu.

Pro začátečníky je ideální jižní svah Carosello a pro matadory sjezdovky na severním svahu Mottolino. Pokud milujete adrenalin a extrémní lyžování, navštivte nejprudší sjezdovku areálu, která se nachází u kabinové lanovky Corselo. Nedáte dopustit na dlouhé sjezdy? Pak si vás získají „široké dálnice“ z Vetta Blesaccia.

Čtěte také:   Dech beroucí krásy Českého Krumlova

Kromě sjezdovek vás uchvátí lyžování ve volném terénu, dva super zařízené snowparky nebo U-rapma. I běžkaři si v Livignu přijdou na své, čeká na ně 40 km upravených tratí.

 Nalákali jsme vás do tohoto moderního střediska?

Comments are closed.