Co takhle oslavit svátky mimo svůj domov?

Co takhle prožít Vánoce na netradičním místě? Češi stále více tráví svátky u moře nebo na horách. Umíte si něco takového představit?

O svátcích do teplých zemí

zdroj: stock.xchng by Vladimir Fofanov

zdroj: stock.xchng by Vladimir Fofanov

Většina z těch, kdo si zakoupí v cestovce zahraniční pobyt na svátky, míří za sluníčkem do zahraničí. Mezi nejoblíbenější země patří Egypt, Kanárské ostrovy, ale i exotické Thajsko, Maledivy, Srí Lanka a Kuba. Cenově jsou tyto zájezdy výhodné, jelikož se jedná o last minute akce. Můžete proto těsně před odjezdem sehnat zájezd až po dvacet pět procent nižší. Nejčastěji Češi vybírají ze tří až čtyř hvězdičkových hotelů s polopenzí.

Za zábavou na Silvestra

zdroj: stock.xchng by Nik Thaele

zdroj: stock.xchng by Nik Thaele

Na Silvestra lidé jezdí nejen k moři, ale i na hory. Oblíbenou destinací jsou opět Kanárské ostrovy a Thajsko a rakouské a italské Alpy. Na popularitě získávají horské chalupy a apartmány v tuzemsku. A jelikož se lidé snaží šetřit, lze předpokládat, že v příštích letech bude nárůst tuzemských dovolených ještě vyšší.

Eurovíkend

Hitem posledních let jsou eurovíkendy, kdy si můžete vyrazit po Evropě za nákupy. Oblíbeným místem k pobytu a k nákupům je Londýn. Nabízí řadu značkových obchodů s množstvím výprodejů a dobrou dopravní dostupností. Další evropské město, o nějž lidé projevují zájem, je Paříž, kde kromě nakupování lidé stihnou navštívit i nejznámější památky.

Čtěte také:   Jak se obléknout na vánoční večírek?

Další zajímavé články

Comments are closed.