Navštivte Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál leží v prohlubině, kde se drží větší zima než v okolí. Za chladné počasí mohou inverze, ale i řeka Dyje a nedaleké rybníky.

zdroj: stock.xchng by Ra Horvinek

zdroj: stock.xchng by Ra Horvinek

Historické stavby jsou obklopeny krásnými zahradami a romantickou krajinou. Podél udržovaných a upravených cest se nachází skvostné pamětihodnosti. Okolní stromy jsou staré staletí a chlubí se svou barvitou historií.

Zámek Lednice

Dech vám uzme zámek Lednice, obklopený parkem s Minaretem a Janohradem. Lichtenštejnové do něj jezdili na léto a vybavili zámek topením, luxusními umývárnami, ložnicemi, jídelnami a tanečními sály.

zdroj: stock.xchng by Ra Horvinek

zdroj: stock.xchng by Ra Horvinek

Valtický barokní zámek

Zámek ve Valticích sloužil Lichtenštejnům jako rodinný dům. Ve čtyřkřídlé budově bylo zařízeno sto místností s barokním a rokokovým nábytkem. Prohlídkový okruh vám dá představu, jak v 17. a 18. století žili bohatí šlechtici.

Janův hrad

Hrad připomíná středověkou zříceninu, třebaže byl vystavěn na počátku 19. století. V tomto období byla móda vlastnit pěknou zříceninu, a pokud žádná nebyla k mání, nechali si ji šlechtici postavit. Architekt Josef Hadrmuth se inspiroval skutečnými ruinami hradů.

Čtěte také:   Co takhle oslavit svátky mimo svůj domov?

Rendez-vous

Romantický zámeček připomíná jeden z vítězných oblouků starověkého Říma. Do kamene tu řemeslníci vytesali Dianu, bohyni lovu. Tří poschoďový zámeček byl postaven v empírovém stylu a scházelo se tu panstvo, které se chystalo na lov.

Comments are closed.