Nevíte, kam na hory o dovolené? Poradíme vám!

Vánoční svátky jsou již za dveřmi a s nimi přichází i čas dovolených a prázdnin. Ty vybízejí k tomu, abyste se svými ratolestmi vyjeli na čerstvý vzduch zalyžovat si. Kam se vydat na hory?

zdroj: stock.xchng by go gooo

zdroj: stock.xchng by go gooo

Orlické hory – Červená Voda

Uděláte dobře, když navštívíte lyžařské centrum Červená Voda v Orlických horách. Těšit se můžete na dva kilometry dlouhou sjezdovku s převýšením 400 m a šířkou kolem 60 m. Na vrchol vás vyveze luxusní lanovka s vyhřívanými sedačkami. Pro freestylisty je tu přichystán snowpark.

Orlické hory – Čenkovice

Milujete horskou domácí atmosféru? Pak pro vás je tu areál Čenkovice, půlkruhovitě rozprostřený kolem klidné, rekreačně zaměřené obce. Zalyžovat si můžete na jedné ze dvou sjezdovek.

Jeseníky – Kouty

Lyžařský areál nabízí sjezdovky s 500 m převýšením z Medvědí hory. Zkusit můžete čtyři sjezdovky, přičemž dvě mají délku přes dva kilometry a obsluhuje je šesti sedačková lanovka. Ve všedních dnech vás překvapí nízká návštěvnost a vy si můžete vychutnat radost z jízdy.

Beskydy a Javorníky – Bílá

Rušné středisko Beskyd je bezesporu Bílá, a to díky dobré dostupnosti z Ostravy. O víkendu počítejte s vysokou návštěvností. Hlavní červené tratě jsou jako dělané pro náročnějšího jezdce. Nejdelší sjezdovka, modrá Zbojnická, je dlouhá 1 100 metrů. Ve středisku mysleli i na děti, pro které je přichystán jižní svah se cvičnými terény a dětský park.

Čtěte také:   Co se víc vyplatí – půjčit si nebo zakoupit lyžařskou výbavu?

Šumava – Hochficht

Jak už název napovídá, jedná se o lyžařský areál v Rakousku. Ohromí vás 20 km propojených tratí obsloužených moderními lanovkami a vleky. Najdete tu cvičné sjezdovky i svižné tratě.

Šumava – Nad nádražím

Lyžařský areál v šumavské Železné Rudě se nachází nedaleko střediska Špičák. Na své si zde přijdou lyžaři začátečníci. Areál je skvělým zázemím pro výuku a poklidné ježdění méně náročných lyžařů.

Comments are closed.