New York získal vlastní doménu .nyc

New York se stal jedním z prvních měst na světě, které získalo vlastní doménu prvního řádu .nyc. Úřad pro přidělování domén ICANN schválil jeho žádost, kterou New York podal v květnu. Na Twitteru se tím pochlubil sám starosta města.

zdroj: stock.xchng by Martyn E. Jones

zdroj: stock.xchng by Martyn E. Jones

Úřad ICANN v únoru 2013 zveřejnil, že se chystá uvolnit stovky TLD (domén prvního řádu). New York bude také následován firmou Amazon (.book) nebo Microsoft (.xbox a .windows).

A co to znamená pro obyvatele New Yorku? Již brzy si budou moci registrovat pro své weby domény s TLD .nyc. Za výsledek to bude mít zviditelnění, což ocení zejména menší newyorské společnosti. Podmínkou k získání bude fyzická adresa na území města. Tato registrace bude pro veřejnost otevřena na konci roku 2013. Cena prozatím nebyla zveřejněna.

Jak uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, v relativně blízké budoucnosti se také patrně budeme moci setkat s doménami s koncovkou .green, .music, .gay nebo .free. Podle jeho slov jsme svědky největší události nejen tohoto roku na doménové scéně.

Čtěte také:   Big data z Facebooku ukazují překvapivé věci

Další zajímavé články

Comments are closed.