Olivový olej pro dokonalý vzhled

Olivový olej je využitelný nejen v kuchyni, ale také k péči o náš vzhled. V kosmetice se používá zejména za studena lisovaný, obsahující přibližně 80% nenasycených mastných kyselin.

Olivový olejTento všestranný pomocník spolehlivě nahradí balzám na vlasy. Po použití se vlasy zdravě lesknou, jsou plné vitality a nedochází ke třepení konečků. Malé množství oleje promneme ve dlaních, vmasírujeme ho do vlasů po celé délce a necháme působit přes noc. Ráno vlasy umyjeme běžným šampónem.

Olivový olej má také blahodárný vliv na pokožku. Ve sprše nejprve provedeme peeling celého těla pomocí hrubozrnné soli a poté na osušenou pokožku naneseme zahřátý olivový olej. Pro majitele suché pleti v obličeji se doporučuje vetřít malé množství oleje do kůže a nechat působit, dokud se nevsákne.

V rámci péče o třepivé a lámavé nehty vpravíme zahřátý olivový olej do nehtového lůžka a do kůžičky kolem něj, navlékneme si mikrotenové sáčky, přes ně pletené rukavice a necháme působit přes noc. Ráno zbytek oleje osušíme papírovým ubrouskem.

Zdroj fotografie: stock.chng

Comments are closed.