Pečujte o své nehty

Říká se, že nehty jsou odrazem toho, jak o sebe celkově dbáme. Naučte se o ně správně pečovat a získejte dokonalé nehty v jednoduchých krocích.

Pilování

Nešetrným pilováním se nehty třepí a lámou. Nikdy si nehty nepilujeme po koupeli. K jejich úpravě použijeme jemný pilníček, kterým pohybujeme od kraje do středu a vytvoříme požadovaný tvar.

zdroj: stock.xchng by Alexsandro Pereira

zdroj: stock.xchng by Alexsandro Pereira

Základní úprava

Nelakujete si nehty? Pak je přeleštěte leštičkou, aby se zdravě leskly. Kůžičku kolem nehtů jemně zatlačíme. Pokud se nám třepí a nevíme, co je toho příčinou, svěříme se do rukou manikérky. Ta nám doporučí přípravky a způsob ošetření. V domácím prostředí přetřeme třepící se okraj odlakovačem, jemně uhladíme a necháme oschnout. Na závěr použijeme lak.

Lakování

Nejprve aplikujeme bezbarvý, podkladový lak proti třepení a lámání. Ten zároveň vyrovná povrch nehtů, podpoří jejich růst a zabrání jejich zbarvení. Poté použijeme ve dvou vrstvách barevný lak a na závěr naneseme svrchní lak, kterým zabráníme brzkému odlupování barevného laku.

Odlakování

Stará a částečně setřená vrstva barevného laku nepůsobí na nehtech nijak vzhledně. Ihned je při prvních náznacích nedokonalostí odlakujeme šetrným odlakovačem bez acetonu s obsahem vitaminu E.

Čtěte také:   Blahodárné účinky termální vody

Další zajímavé články

Comments are closed.