Sněhové vločky z CD-Romu

CD-ROM (si-di-rom), nebo-li Compact Dics Readly-Only Memory, nebo také cédéčko. Ani se tomu nechce zdát, ale tato kdysi moderní věc, bude brzy slavit 45 let. 

CD vločkaCédečka jsou vyrobena z polykarbonátu a potaženy hliníke. To aby získaly lesklý, barevný, reflexní povrch. Na CD můžete nahrát jak své oblíbené skladby, tak filmy, či důležitá data z počítače. Postupem času se tyto CD-Romy vylepšovaly a nahradily je DVD. Zmenšovala se jejich celková velikost a zvětšoval se objem nahrávaných dat. A najednou se cédečko stalo méně využívaným prostředkem pro zapisování dat.

Co se dá udělat s Cd-čkem?

Někdo si pověsil CD do auta, jiný si z toho udělal obal pro kukátko, někdo si jej pověsil na strom, aby odehnal ptactvo, ale našlo se i uplatnění v dekoraci. Je to díky reflexnímu povrchu, který dokáže z obyčejné věci udělat krásnou, zajímavou dekoraci. A protože je čas Vánoc, co si tak udělat vánoční vločku z CD? Tato výroba je trošku složitější, protože základem je umět háčkovat, ale i detailně vystřihnout vločku ostrými nůžky. Ale jakmile pověsíte tuto nádhernou vločku na váš vánoční strom, nikdo ji nepřehlédne. Pusťte se tedy do práce.

Čtěte také:   Mozaiková miska z CD

Zdroj: http://www.instructables.com/id/CDornament

Comments are closed.