Dejte si záležet při výběru podprsenky

Řada žen nakupuje nesprávnou velikost podprsenky. Od nevhodné velikosti se pak odvíjí zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, zad a šíje. Na co byste si měli dát při výběru podprsenky pozor?

zdroj: stock.xchng by Justyna Furmanczyk

zdroj: stock.xchng by Justyna Furmanczyk

Volný obvod

Posouvá se vám zadní díl k lopatkám? Prsa se vám tak „prověšují“ a vaše postava vypadá nesouměrně. Ba co víc, ramena a páteř tím trpí. Při nákupu nové podprsenky zvolte tu s menším obvodem. Pokud máte například velikost 80 B, nahraďte ji 75 C.

Špatný tvar košíčků

Stává se vám, že při sklonění nebo běhu vám prsa vypadnou ven z košíčků? Vyzkoušejte jiný tvar, třeba vyšší a uzavřenější, popřípadě zvolte hlubší košíčky.

Malé košíčky

Vytékající prsa z podprsenky pod přiléhavým tričkem opravdu nejsou sexy. Přechod košíčků na prsa musí být plynulý. Zvolte v takovém případě větší velikost.

Nedoléhavé košíčky

Tvoří se vám mezi prsy a podprsenkou „kapsy“? Sáhněte po menším košíčku a obvod zachovejte.

Košíčky stlačující poprsí

Zvlášť nepohodlné je, když vám prsa „přetékají“ z košíčků v podpaží nebo vás kostice tlačí do prsní tkáně. Nejdříve zvolte podprsenku s hlubšími košíčky, a pokud ani to nepomůže, vyberte jiný tvar kostice. Ta by měla končit až v podpaží.

Čtěte také:   Podzimní trendy účesy

Příliš utažená ramínka

Nastavte si správně ramínka a vyhnete tak se bolesti hlavy a páteře. Pokud je máte utažené kvůli lepší fixaci, zakupte podprsenku s menším obvodem. Majitelky velkých a těžkých prsou by měly vybírat ramínka rozšířená a měkce podložená.

Příliš volná ramínka

Vaše prsa nejsou dostatečně fixovaná. Buď vám sklouzávají z ramen, protože máte chybně nastavenou délku, nebo jste vybraly nesprávný tvar a šířku košíčků. Upravte délku ramínek, aby se vám nezařezávala do kůže, ale ani nepadala. Nepomohlo to? Pak vyzkoušejte střih podprsenky s jiným umístěním ramínek na zadním dílu.

Kostice nepřiléhají k hrudníku

Nedrží vám prsa v podprsence anebo vám propadávají dolním okrajem prádla? Zkuste hlubší košíčky nebo pevnější obvod, popřípadě jiný tvar.

Comments are closed.