Jaké oblečení si do práce nikdy neberte

V zaměstnání reprezentujete nejen sebe, ale také svého zaměstnavatele. Proto byste si měla dát záležet při výběru oblečení a dodržet určitá pravidla. Čeho byste se měla vyvarovat?

zdroj: stock.xchng by Anton Belovodchenko

zdroj: stock.xchng by Anton Belovodchenko

Laciné a nevkusné oblečení

Zapomeňte na žabky a šaty na ramínka a schovejte si tento model k moři na pláž. Nevhodné jsou také průhledné a saténové topy, zvířecí vzory a síťované punčochy. Vypadala byste lacině a provokativně. Buďte sexy rafinovaně a vkusně zároveň!

Džíny a bavlněná trička

Do zaměstnání jsou nevhodné roztrhané, barevné nebo výrazně vyšisované džíny. Stejně tak by pro vás měla být tabu bavlněná trička s barevnými potisky. Starejte se o svou image a nepokazte ji těmito kusy oděvu vhodnými na víkend.

Špatný výběr bot

Boty by měly ladit s vaším outfitem. Nehodí se ani boty na vysoké platformě, ani staré kecky. Pokud milujete podpatky, kupte si lodičky s maximální výškou podpatku 10 cm. Předpokladem je, že v nich umíte chodit. Jinak byste mohla působit směšně.

Odhalené tetování nebo piercingy

Ozdobu vašeho těla dobře skryjte, a to zejména před zákazníky. Jestli máte tetování na paži, schovejte ho pod delšími rukávy. Pokud jste ozdobená nějakým motivem vzadu na šíji, noste rozpuštěné vlasy nebo vkusné šátky.

Čtěte také:   Šály a šátky jako podzimní doplňky

Nevyžehlené oblečení

Pomačkaná košile nebudí dobrý dojem, vypovídá to o vaší nepřipravenosti. Přivstaňte si a pečlivě si halenku vyžehlete. Oblékněte si jiné oblečení, než které jste měla minulý den, protože to může zanechat dojem, že jste nespala doma nebo nedbáte o čistý šat.

Comments are closed.