Lehké šifonové oblečení

Již několikátou sezonu obchody nabízejí oblečení ze šifonu. Na omak je jemné a hedvábné a oblíbily si ho zejména romanticky laděné ženy.Dříve se z této látky vyráběly především plesové šaty, ale nyní jsou k dostání i šifonové halenky, blůzy, šaty, šátky i stuhy.

zdroj: stock.xchng by 2rainbows

zdroj: stock.xchng by 2rainbows

Co je šifon?

Šifon je jemná hedvábná tkanina se zrnitým povrchem. Je utkán buď z hedvábí, nebo syntetických materiálů. Tenká látka je sice mačkavá, ale dostatečně pevná. Šifon perte jako jemné prádlo při nízkých otáčkách a používejte i příslušné přípravky. Nastavte program na nemačkavý a po vyprání oblečení vytřepejte a nechte uschnout. Žehlete pouze při nižší teplotě.

S čím ho kombinovat?

K šifonovým šatům se hodí lodičky a vhodný doplněk. K blůze zase džíny nebo sukně. Když si takovou kombinaci oblečete, budete vypadat stylově a zajímavě. Nadýchané halenky a blůzy s volánky si nacházejí řadu příznivkyň. Vybírat můžete od béžové až po černou, fialkovou, modrou s proužky, s ozdobami, kostkami či potisky. Šifonové oblečení unosíte v každém ročním období. V teplém počasí příjemně chladí a ve studené hřeje.

Comments are closed.