Co se víc vyplatí – půjčit si nebo zakoupit lyžařskou výbavu?

Výbava na hory stojí nemalé peníze. Rozhodujete se, zda zakoupit novou lyžařskou výbavu nebo si ji zapůjčit? Pak by se vám následující rady mohly hodit.

zdroj: stock.xchng by Fred Fokkelman

zdroj: stock.xchng by Fred Fokkelman

Frekvence lyžování

Udělejte si představu, zda chcete jezdit na hory lyžovat každý volný víkend nebo jen sporadicky, popřípadě jestli pojedete na zimní dovolenou. Některé půjčovny vám zapůjčí lyžařské vybavení na celou sezónu a cena se pohybuje kolem dvou tisíc korun. Nové vybavení můžete pořídit až za cenu osmi tisíc korun. Když si lyžařskou výbavu zapůjčíte, nemusíte se o ni starat. Servis totiž obstarává sama půjčovna. Budete však muset zaplatit zálohu od 1 000 do 4 000 korun.

Názor lyžařských instruktorů

Instruktoři doporučují novou výbavu. Nejen, že s ní máte větší komfort při lyžování, ale hlavně znáte vlastnosti lyží. Zvlášť pokud jste pravidelným lyžařem, je namístě výbavu koupit. Všechno se však odvíjí od vašeho rodinného rozpočtu.

Na co si dát pozor při půjčení lyžařské výbavy?

Obsluha vám umí poradit, jaké lyže jsou pro vás vhodné. Zkontrolujte, zda jsou bez větších rýh a také se zaměřte na ostrost hran. Tupé hrany jsou nebezpečné na zledovatělé sjezdovce.

Čtěte také:   Nevíte, kam na hory o dovolené? Poradíme vám!

Vázání by mělo být seřízeno přímo na konkrétní osobu. Seřízení se odvíjí od váhy a schopností lyžaře.

Boty vždy zkoušejte s teplou ponožkou, zapněte všechny přezky a chvíli v nich ostaňte. Dobré je mít na paměti, že vypůjčené boty nejsou pohodlné, protože se v nich střídají různé tvary noh.

Comments are closed.