Čtečky knih získávají na oblibě

Jste fandové do čtení a uvažujete o koupi elektronické čtečky knih? Pak se vám budou hodit následující rady.

zdroj: stock.xchng by humusak2

zdroj: stock.xchng by humusak2

Displej

Nejdůležitější částí čtečky je právě displej, který vám zaručí pohodlné čtení. Velikost displeje se uvádí v palcích. Ty nejmenší mají kolem 5“ a velké až 10“. Malé čtečky jsou vhodné pro ty, kteří kladou důraz na mobilitu i za cenu horší čitelnosti malých písmenek. Mezi nejprodávanější patří čtečky s uhlopříčkou 6“. Ideální jsou na cesty, metra nebo tramvaje. Čtečky s větší uhlopříčkou jsou rozměrově větší, ale hravě na nich přečtete dokumenty nebo popisky obrázků.

Typ displeje

E-Ink je přímo vytvoření pro čtečky knih. Vyniká malou spotřebou energie, zaručuje výbornou čitelnost na slunci a neunavuje oči. Čtečky s LCD displejem jsou už spíše tablety a více spotřebovávají energii. Na druhou stranu bývají rychlejší a často obsahují systém a aplikace jako smartphone.

Váha

Chystáte se čtečku využívat na cestách? Vyberte si co nejlehčí váhu. Ta je vázána na velikost displeje.

Připojení

Abyste si mohli z počítače stahovat knihy, sáhněte po čtečce, kterou můžete připojit přes USB. Na škodu není ani Wi-Fi připojení.

Čtěte také:   Výhodné last minute zájezdy?

Paměť

Záleží, zda čtečku budete využívat jen pro čtení knih nebo jako uložiště a multimédium. V takovém případě si ohlídejte větší kapacitu.

Comments are closed.