Jak zkombinovat šperky se svatebními šaty

Konečně jste přes různé potíže a patálie sehnala vaše vysněné svatební šaty. Zkouška vaší trpělivosti však ještě není u konce. Čeká vás totiž výběr správných doplňků a šperků. A s těmi mohou nastat pěkné trable.

Řada nevěst to totiž se šperky a doplňky trochu přežene a pak vypadají doslova jako by vyrabovaly královskou šperkovnici. Pokud se však budete držet pár osvědčených rad, nic takového se vám určitě nepřihodí.

Vyberte si typ kovu, který se hodí k vašim šatům

PrstenU barevných šatů nás to napadne hned, že musíme vybrat i správný typ šperků, u bílých šatů na to ovšem mnohdy zapomeneme, přitom bílá se vyskytuje v tolika odstínech a variacích! Pro většinu bílých šatů se nejlépe hodí metalické kovy jako stříbro, bílé zlato nebo taky platina, která je aktuálně módním kovem i pro snubní prsteny. A okouzlující jsou i perlové šperky, které ostatně volí řada nevěst.

U krémově bílých šatů si můžete dovolit pustit se i do méně tradičních svatebních kovů, jakými je například růžové nebo žluté zlato. Krásnou slonovinovou barvu svatebních šatů tedy můžete podtrhnout netradičními zlatými náušnicemi v romantické růžové nebo éterické žluté.

Čtěte také:   Nechte se zlákat kvalitní čokoládou

Zaměřte se na dekolt

Svatební šperky nejsou jen náušnice, ale i náhrdelník, který bude krášlit a jemně doplňovat dekolt vašich svatebních šatů. Pokud jste si vybrala šaty bez ramínek, může se náhrdelník také stát nejdůležitějším šperkem vašeho svatebního outfitu. V takovém případě můžete zvolit výrazný třpytivý náhrdelník s perlami nebo křišťály. Oblíbené jsou také náhrdelníky ve vintage stylu. Jestliže však zvolíte výrazný náhrdelník, nezapomeňte, že k němu musíte vybrat další šperky tak, aby se k sobě skutečně hodily.

Dekoltu ve tvaru véčka naopak lichotí jednoduché náhrdelníky jako šňůrka perel nebo jednoduchý, klidně i barevný drahokam. A pro šaty bez výstřihu klaďte důraz spíše na jiné typy šperků, kterými může být třeba i čelenka nebo jiné ozdoby do vlasů.

Volte méně než více

Řada nevěst jde ke svatebnímu oltáři navíc ještě se zásnubními prsteny a ostatně čeká je ještě další prstýnek, a to ten snubní, takže zkombinovat další kousky šperků už je pořádný oříšek. Pokud jste tedy stále na vážkách a žádná varianta není ta pravá, zvolte osvědčenou kombinaci malých diamantových náušnic a jemného perlového řetízku. A pořád si opakujte, že méně je skutečně více, u svatebních doplňků to platí dokonce dvakrát tolik.

Čtěte také:   Nákupy jako lék na ztrápenou ženskou duši

Buďte sama sebou

Ale pokud přeci jenom máte ráda typ šperků, který jsme tu vůbec nezmínili nebo máte prostě svou představu, která třeba vůbec nekoresponduje s radami, které jsme zmínili výše, jděte určitě do toho! Ostatně nejdůležitější je, že se vy sama budete cítit pohodlně a krásná, nezáleží na fotkách nebo na tom, co si budou myslet ostatní!

Comments are closed.