Jak zkombinovat šperky se svatebními šaty

Konečně jste přes různé potíže a patálie sehnala vaše vysněné svatební šaty. Zkouška vaší trpělivosti však ještě není u konce. Čeká vás totiž výběr správných doplňků a šperků. A s těmi mohou nastat pěkné trable.

Řada nevěst to totiž se šperky a doplňky trochu přežene a pak vypadají doslova jako by vyrabovaly královskou šperkovnici. Pokud se však budete držet pár osvědčených rad, nic takového se vám určitě nepřihodí.

Vyberte si typ kovu, který se hodí k vašim šatům

PrstenU barevných šatů nás to napadne hned, že musíme vybrat i správný typ šperků, u bílých šatů na to ovšem mnohdy zapomeneme, přitom bílá se vyskytuje v tolika odstínech a variacích! Pro většinu bílých šatů se nejlépe hodí metalické kovy jako stříbro, bílé zlato nebo taky platina, která je aktuálně módním kovem i pro snubní prsteny. A okouzlující jsou i perlové šperky, které ostatně volí řada nevěst.

U krémově bílých šatů si můžete dovolit pustit se i do méně tradičních svatebních kovů, jakými je například růžové nebo žluté zlato. Krásnou slonovinovou barvu svatebních šatů tedy můžete podtrhnout netradičními zlatými náušnicemi v romantické růžové nebo éterické žluté.

Čtěte také:   Čtečky knih získávají na oblibě

Zaměřte se na dekolt

Svatební šperky nejsou jen náušnice, ale i náhrdelník, který bude krášlit a jemně doplňovat dekolt vašich svatebních šatů. Pokud jste si vybrala šaty bez ramínek, může se náhrdelník také stát nejdůležitějším šperkem vašeho svatebního outfitu. V takovém případě můžete zvolit výrazný třpytivý náhrdelník s perlami nebo křišťály. Oblíbené jsou také náhrdelníky ve vintage stylu. Jestliže však zvolíte výrazný náhrdelník, nezapomeňte, že k němu musíte vybrat další šperky tak, aby se k sobě skutečně hodily.

Dekoltu ve tvaru véčka naopak lichotí jednoduché náhrdelníky jako šňůrka perel nebo jednoduchý, klidně i barevný drahokam. A pro šaty bez výstřihu klaďte důraz spíše na jiné typy šperků, kterými může být třeba i čelenka nebo jiné ozdoby do vlasů.

Volte méně než více

Řada nevěst jde ke svatebnímu oltáři navíc ještě se zásnubními prsteny a ostatně čeká je ještě další prstýnek, a to ten snubní, takže zkombinovat další kousky šperků už je pořádný oříšek. Pokud jste tedy stále na vážkách a žádná varianta není ta pravá, zvolte osvědčenou kombinaci malých diamantových náušnic a jemného perlového řetízku. A pořád si opakujte, že méně je skutečně více, u svatebních doplňků to platí dokonce dvakrát tolik.

Čtěte také:   Zatočte s prachem s novým vysavačem

Buďte sama sebou

Ale pokud přeci jenom máte ráda typ šperků, který jsme tu vůbec nezmínili nebo máte prostě svou představu, která třeba vůbec nekoresponduje s radami, které jsme zmínili výše, jděte určitě do toho! Ostatně nejdůležitější je, že se vy sama budete cítit pohodlně a krásná, nezáleží na fotkách nebo na tom, co si budou myslet ostatní!

Comments are closed.