Na co si dát pozor při výběru ojetého automobilu

U nového auta sice nehrozí poruchy jako u ojetého, ale v okamžiku, kdy otočíte klíčky, ztratí téměř třetinu své ceny. Za cenu, kterou byste zaplatili za nové auto, můžete pořídit ojeté vozidlo o třídu vyšší.

Jaká je ale nevýhoda ojetiny? Prodejce vám může řadu věcí zatajit, třeba že auto je havarované. Podstatnou roli při výběru tedy hraje štěstí.

Na co si dát pozor u ojetiny

Kupující nikdy neví, zda na něj v automobilu nečíhá skryté překvapení, a jistotu nebude mít ani tehdy, když si přizve svého automechanika. Spoléhat nemůže ani na pravost servisní knížky ani na přesný stav kilometrů na počitadle. Nemilé pak je, když po čase zjistíte, že auto je kradené.

Rady, než koupíte ojetinu

zdroj: stock.xchng by Leqanza

zdroj: stock.xchng by Leqanza

Přístup prodejce v autobazaru vypovídá o jeho serióznosti. Samozřejmostí by měl být vřelé jednání a bezplatná zkušební jízda. V dobrém bazaru by neměla chybět vysoká rampa nebo zvedací stolice.

Při nákupu ojetiny přes inzerát platí co nejvyšší ostražitost. Pozor si dejte na technický stav, číslo motoru a karoserie, neoriginální klíčky a vše, co ve vás vzbuzuje podezření.

Čtěte také:   Vyčistí zubní pasta světlomety?

Nerozumíte automobilům? Přizvěte si někoho, kdo vám bude při výběru asistovat.

Havarované auto můžete odhalit, když zkontrolujete barvu na vnitřní straně karoserie – třeba v kufru pod kobercem.

Pokud to nemáte daleko do Německa, vyberte si automobil v tamějších bazarech. Němci více dbají na údržbu a ojetiny jsou v mnohem lepším stavu než u nás.

Ojetinu můžete reklamovat. Záruka se vztahuje na skryté vady, které auto mělo v okamžiku prodeje a kupující na ně neupozornil.

Comments are closed.