Vyberte ten pravý zásnubní prsten

Chystáte se, pánové, požádat svou drahou polovičku o ruku a tápete, jaký zásnubní prsten vybrat? Nechte se inspirovat našimi typy!

zdroj: stock.xchng by lisa Fanucchi

zdroj: stock.xchng by lisa Fanucchi

Materiál prstenu

Mezi nejžádanější materiály patří zlato, stříbro a chirurgická ocel. Při výběru vycházejte ze šperků, které vaše vyvolená nosí. Zlatý zásnubní prsten vyjadřuje sílu vaší lásky k partnerce a je žádaný pro stálou barvu a tvar. Chirurgická ocel je cenově dostupná a je hypoalergenní. Někdo upřednostňuje stříbrné prsteny s kamínkem. Ty však rychle korodují a lehce se poškodí. A zásnubní prstýnek přeci musí vydržet celý život, ne-li několik generací.

Kamínek

Zásnubní prsten by měl být alespoň s jedním bílým kamenem. Pokud jich je tam více, jeden z kamenů by měl být nejvýraznější. Náhražkou diamantu je zirkon. Používají se do všech materiálů, zatímco brilianty se usazují jen do zlata.

Velikost prstenu

Pánové nejčastěji řeší, jakou velikost zásnubního prstenu zvolit, protože si nejsou jisti obvodem prstu své přítelkyně. Mnoho žen chce nosit po svatbě zásnubní prsten na prostředníčku, proto si pečlivě rozmyslete, na jaký prst prsten koupíte. A jak zjistíte velikost? Tady bude zapotřebí vaše slovní obratnost nebo se opatrně zeptejte jejích kamarádek.

Čtěte také:   I pejsek potřebuje důstojný pelíšek

Balení prstenu

I obyčejný prstýnek vypadá zářivěji a honosněji v krásné dárkové krabičce. Nepodceňujte proto její výběr. Co takhle krabička ve tvaru srdce nebo květiny? Mějte na paměti, že ženy při pohledu na krabičku musí okouzleně vydechnout a ve tváři se jim musí zračit napjaté očekávání.

Darování prstenu

Zásnuby jsou jen vaší záležitostí a většina žen dává přednost soukromému prostředí před veřejnými akcemi. Ozdobte byt květinami, svíčkami a navoďte romantickou atmosféru příjemnou hudbou. Vaše vyvolená vám padne do náruče se slzami dojetí a s „ano“ na svých rtech!

One Comment

  1. S měřením velikosti chlapi bacha. Kamarádky většinou vše vyzvoní. Raději bych doporučoval stáhnout někde na internetu vzor na měřící proužky nebo měřící kroužky, podle kterých prst vyvolené změříte, třeba když bude ve sprše.