Zatočte s prachem s novým vysavačem

Pryč jsou doby, kdy v obchodech byly k mání hlučné a těžké vysavače, které většinu prachu rozvířily po místnosti. Dnes jsou k dostání robotické vysavače, které vykonají práci za vás. Na koberce s vyšším chlupem je dobrou volbou multifunkční vysavač, vhodný na úklid vozidla, sedačky a všech typů ploch.

zdroj: stock.xchng by Muris Kuloglija Kula

zdroj: stock.xchng by Muris Kuloglija Kula

Sáčkový si zvolíme tehdy, pokud jsou koberce posety chlupy a vlasy. Bezsáčkový obsahuje vyjímatelný zásobník, ale zanáší se filtr, který je nutné čistit. Potřebujete vyprat koberec nebo vytřít podlahy? Zvolte vysavač s mokrým sáním.

Nezapomeňte, že platí úměra, že čím levnější vysavač, tím vyšší je hladina hluku. Ten se také zvyšuje s vyšším sacím výkonem.

Zeptejte se prodavače na délku přívodového kabelu. U menších a levnějších vysavačů se pohybuje mezi 5 až 8 metry a u víceúčelových až 15 m.

Hmotnost vysavače je závislá na velikosti a výkonu motoru. Vyberte si takový, který vám co nejvíce usnadní práci. Máte-li dům se schodištěm, oceníte lehčí vysavač s dlouhou hubicí a přívodovým kabelem. Pokud často vysáváte v úzkých prostorech, kupte si menší vysavač.

Comments are closed.