Jak se dělá zmrzlina v plastovém sáčku

Máte chuť na smetanovo-vanilkovou zmrzlinu a nemáte ji v ledničce? Co si ji tak připravit doma za pouhých 10 minut v plastovém sáčku? Divíte se, že píši plastový sáček? Ano, jde to. Zde je jednoduchý návod.

zmrzlinaBudete k tomu potřebovat tyto ingredience: 1/2 šálku mléka, 1/2 šálku smetany, 3 lžíce cukru, 1/2 čajové lžičky vanilkové esence (nebo jiná vámi zvolená příchuť), 2 plastové sáčky (větší, menší), které mají uzavíratelný pásek, 4 šálky kostky ledu a 8 lžic soli s většími krystaly (ideální je mořská sůl). Jaký je postup? mléko, smetanu, cukr a esenci vložíme do menšího plastového sáčku, zavřeme a pořádně roztřepeme, tak aby se jednotlivé přísady spojily. Do druhého většího sáčku dáme kostky ledu a sůl. Poté do něho vložíme menší uzavřený sáček a třepeme ideálně 5 až 10 minut. Divíte se proč se dává sůl do ledu? Odpověď je jednoduchá. Sůl snižuje bod tuhnutí ledu, což umožňuje mléčné směsi se zamrazit při nižší teplotě, než je normálně nutné. Super rychlý, sladký nápad !.

Čtěte také:   Máte doma dřevěná párátka?

 

 

Fotografie publikována se svolením od Franky242 Photography FreeDigitalPhotos.net, zdroj: http://www.diyncrafts.com/10936/food/seeing-is-believing-how-to-make-ice-cream-in-a-bag-in-just-five-minutes

 

Comments are closed.