Jak se zbavit skvrn na oblečení

Kvůli skvrnám na oblečení nemusíte svůj oblíbený díl oděvu vyhazovat. Existují účinné triky, kterými se zbavíte rychle a levně nevzhledných fleků.

zdroj: stock.xchng by Andrea Kratzenberg

zdroj: stock.xchng by Andrea Kratzenberg

Zelenina a ovoce

Zejména malé děti zašpiní oblečení mrkví, rajčetem nebo banánem. Ihned po umazání skvrny potřete žlučovým mýdlem, běžně vyperte a usušte na slunci.

Víno

Na mokrou skvrnu od vína nasypte hrst soli, poté nalijte minerálku a tekutinu odsajte papírovou utěrkou. Pak oděv namočte do vody a vyperte.

Krev

Nikdy neperte oblečení od krve v teplé vodě. Namočte ho do studené vody a vyperte pracím prostředkem.

Špenát

Na fleky od špenátu jako zázrakem působí rozkrojená brambora. Přejíždějte jí po skvrně, dokud zelené stopy po špenátu nezmizí. Poté vyperte obvyklým způsobem.

Hořčice

Potřísněné oblečení dejte odmočit do kyblíku s teplou vodou a sodou. Nechte působit alespoň dvě hodiny.

Čaj a káva

Na skvrny od kávy a čaje je nejúčinnější žlučové mýdlo.

Žvýkačka

Na žvýkačku přilepenou na oblečení nakapejte trochu odlakovače na nehty, nechte chvíli působit a poté kartáčkem očistěte a dejte prát. Dalším účinným řešením je dát oděv do mrazáku a poté žvýkačku rozdrolit.

Čtěte také:   Módní vychytávky pro plnoštíhlé

Rez

Skvrny od rzi snadno odstraníte citronovou šťávou. Namočte oblečení do roztoku vody a citronové šťávy, posolte a nechte 30 minut působit.

Tráva

Z bílého prádla odstraňte skvrny od trávy pomocí citronové šťávy nebo vinného octu. Barevné oblečení namočte přes noc do mléka a druhý den vyperte.

Comments are closed.