Jednoduché vánoční dekorace

První adventní neděle s sebou přinesla „povinnost“ zkrášlit byt vánoční výzdobou. Zkuste se letos navrátit k dobám našich babiček a vyzdobte svůj byt nebo dům jednoduchými vánočními dekoracemi.

Dekorace ze šišek

zdroj: stock.xchng by Piotr Menducki

zdroj: stock.xchng by Piotr Menducki

Šišky nastříkejte stříbrným nebo zlatým sprejem, přivažte na ně ozdobnou stužku a zapíchněte mašličku nebo trs jeřabin. Výtvor můžete pověsit kamkoliv, třeba do okna.

Dekorace z proutěného koše

Kdo rád chodí na houby, má určitě doma nějaký proutěný košík nebo podnos. Využijte ho jako vánoční dekoraci. Stačí, když na jeho okraje přilepíte menší šišky nebo svíčky a prostor uvnitř naplníte ovocem. Hodí se doprostřed stolu.

Dekorace z ovoce

Ovoce nakrájejte na kolečka a nechte usušit. Poté je pověste na stromeček nebo jím obložte svíčky. Pověsit také můžete vlašské ořechy, záleží jen na tom, co najdete doma ve spíži a chladničce.

Dekorace z perníčků

Voňavé ozdoby hravě vytvoříte z perníkového těsta. Použít můžete i samotné formičky, které přivážete stužkou a pověsíte jako dekoraci na jehličnaté větve nebo na stromeček.

Čtěte také:   Sladké vánoční ozdoby

Dekorace z drátěných stužek

Zapojte do výzdoby i děti! Poraďte jim, ať omotají drátěnou stužku kolem tužky. Vy je pak propíchněte špendlíkem a připevněte k malému drátku.

Comments are closed.