Kdo ovládá Jižní pól? Lidé to nejsou

Ačkoliv by se mohlo zdát, že lidé již objevili každý kout světa, jsou stále oblasti, pro které to neplatí. Mezi takovými je Antarktida. Ta je trvale pokryta z 90 procent sněhem a do mnoha míst nevstoupila lidská noha ani nejsou k dispozici letecké snímky.

zdroj: stock.xchng by Philip Pena

zdroj: stock.xchng by Philip Pena

Záhadné vysílání

Admirál Richard E. Byrd vyslal při svém přeletu Jižního pólu dne 29. listopadu 1929 zprávu, že vidí zemi porostlou vegetací, s jezery a zvířaty, připomínajícími mamuty, dnešní losy a bizony.

Vojenské pátrání

Do oblasti byla vyslána expedice čítající 4 000 vojáků a 400 vědců na čtyřech lodích. Pozemní jednotky se vydaly na 2 000 kilometrů dlouhý pochod přes východní pobřeží. Ovšem staly se podivné skutečnosti. Neznámé okolnosti přinutily celou operaci ukončit již po dvou týdnech, ačkoliv expedice byla naplánovaná na čtyři měsíce! Postupně se totiž ztratili letadla, vrtulníky a 1 500 vojáků. Jakému nebezpečí museli vojáci čelit? Admirál Byrd prohlásil, že nechce nikoho děsit, ale že je hořkou realitou, že v případě nového konfliktu by byly Spojené státy napadeny létajícími objekty, které jsou schopny přeletět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí.

Čtěte také:   Hudební terapie

Svědectví o létajících talířích

V roce 1965 argentinská posádka pozorovala létající těleso, které nezpůsobovalo žádný hluk. Jednalo se snad o UFO?

Comments are closed.