Nejděsivější věznice

Představte si, že jste uvězněni na několik desítek let nebo na doživotí v nelidských podmínkách, kde nemůžete vydržet. Žádná televize, internet ani knihy a jídlo jen v malém množství párkrát denně. Vítejte v nejděsivějších věznicích světa.

5. místo – Rusko, věznice Vladimír

Věznici Vladimír, jinak nazývanou Krvavá pěst, založila Kateřina Veliká. V dnešní době se v ní nachází kolem 12 000 vězňů. Vládne v ní systém „silnější přežije“. V celách pro dva je často až čtyřnásobek odsouzených a není výjimkou, že více jak polovina nepřežije následující noc. V některých celách chybí toaleta a umyvadlo. Umýt se mohou jednu týdně nebo ob týden. V zimních měsících umírá až 5 % vězňů zimou – v celách ani na chodbách není topení. K dostání jsou tu drogy, jehly si vězni vyrábějí z propisek a šíří mezi sebou HIV a žloutenku. Přes 10 % vězňů za rok se pokusí o sebevraždu a jen 2 % pokusů jsou úspěšná.

4. místo – Thajsko, věznice Bang Twang

80 % trestanců z celkového počtu bylo odsouzeno na více než 30 let. Nájemní vrazi, mafiáni a drogoví dealeři se tu vyskytují v hojném počtu. První tři měsíce po nástupu do vězení stráví trestanci s ocelovými obručemi na nohou. Mezi vězni se šíří malárie, HIV a tuberkulóza. Kdo má k dispozici peníze, dostane za úplatek lepší jídlo a možnost umýt se.

Čtěte také:   Kdo ovládá Jižní pól? Lidé to nejsou

3. místo – Brazílie, věznice Carandiru

Tato věznice fungovala v letech 1956 – 2002. Nacházelo se v ní 9 000 trestanců, kteří pobývali v nelidských podmínkách. Koupali se jednou měsíčně a stravovali se pouze ob den. Největší hrozbou byl pro ně virus HIV. Po uzavření věznice v roce 2003 jich byla nakažena téměř polovina, ač do věznice vcházeli zdraví.

2. místo – Čína, věznice Trisam

Trestanci pracují každý den na plantážích za nepříznivých podmínek 12 hodin v kuse a volno mají jednou za 14 dní. Kromě dospělých se ve věznici nacházejí i děti, kterých je víc než 60. Na každodenním pořádku je zde zabíjení, elektrošoky a znásilňování žen, které jsou nuceny provozovat sex s prasaty a psy. Ročně tu umírá přes 200 vězňů na následky týrání a bití.

1. místo – USA Florence, věznice The United States Penitentiary Administrative Maximum (ADX)

Věznice je náhradou za Alcatraz a umísťují se sem nejbrutálnější vězni z USA. Z celkového počtu 500 trestanců si odpykává 90 % doživotí. Návštěvy nejsou povoleny a z cely se odsouzení dostanou jednou denně na jednu hodinu. Všechny místnosti jsou z betonu, včetně postelí. V celách je slyšet i nepatrný šum. Vězni jsou tak vystavovány psychické zátěži a sebevražda je naprosto nemožná…

Comments are closed.