Novoroční předsevzetí – aneb jak ho dodržet

Každý konec roku je to stejné; s tím, jak odbíjejí poslední hodiny starého roku, vymýšlíme sami na sebe novoroční předsevzetí. Ale většinou to dopadne tak, že je brzy porušíme. Stojí za tím zejména nereálné cíle. Zkuste slevit ze svých požadavků, aby jejich dodržování bylo jednodušší.

zdroj: stock.xchng by Billy Alexander

zdroj: stock.xchng by Billy Alexander

Nejčastější předsevzetí

Většina novoročních předsevzetí se týká věcí, se kterými jste nespokojeni. Lidé si zejména kladou za cíl zhubnout, přestat kouřit, naučit se nový jazyk, najít si novou lásku, zasnoubit se nebo dát výpověď ve stávající práci. Málokdo si dává předsevzetí, které velmi málo ovlivní jeho život. Bývá to pro nás nedostatečně motivující. Chceme totiž změnit všechno, co dosud platilo. A začátek roku je k tomu naprosto ideální. Avšak jak týdny plynou, zjišťujeme, že nemáme dostatečně pevnou vůli a naše plány se rozpadají.

Dejte si realistická předsevzetí

Zaměřte se na reálné cíle a stanovte si, že namísto dvaceti kilogramů shodíte pět nebo že s kouřením úplně přestanete do jara. Přitom snižujte každodenní dávku nikotinu. Svá předsevzetí konkretizujte. Když se rozhodnete pro pohyb, ujasněte si, kolikrát týdně si jej naordinujete a jak často.

Čtěte také:   Dekorační výrobky z PC myší

Hodně štěstí ke splnění vašich předsevzetí!

Comments are closed.