Spuštění nového webu o Geocachingu – KESKY.CZ

| bez komentářů

Je to právě 15 let, kdy bývalý prezident USA Bill Clinton nechal zrušit umělou odchylku, kterou byl zkreslován signál GPS. Zlepšila se tak přesnost tohoto navigačního systému pro civilisty. A hned den na to byla ukryta i první keška. Tato zábava se nakonec stala velmi oblíbenou a čekal ji raketových růst popularity.

geocachingKdyž začínal Geocaching i v České republice, bylo po světě ukryto asi 700 krabiček. V současnosti je v České republice umístěno přes 40 tisíc keší a hru hraje 20 tisíc aktivních hráčů. První keška byla u nás ukryta 1. června 2001 a nese GC kód GCE50. Její jméno je Tex-Czech a do dneška ji můžete hledat v přírodní rezervaci u Štramberku.

www.kesky.cz

15 let je významné výročí, a proto k němu byly spuštěny i nové webové stránky kesky.cz – místo jak pro začínající tak i pro pokročilé hráče. Najdete zde návod jak s Geocachingem začít, jak najít a zalogovat kešku, založit vlastní kešku, kdy jsou jaké eventy, novinky a vybavení pro Geocaching, ale také slovníček pojmů a další užitečné informace.

Čtěte také:   Jaká "Éčka" si přinášíme s potravinami domů?

Oslavte tedy s námi toto významné výročí Geocachingu, navštivte http://www.kesky.cz a buďte vždy v centru dění této hry. Na Geocaching není pozdě v žádném věku – je to skvělá zábava pro celou rodinu. Naše geoještěrka (symbol českého geocachingu) je vždy s Vámi.

 

Fotografie publikována se svolením od Artur84 Photography FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Required fields are marked *.