Temný les Aokigahara láká sebevrahy

Na úpatí hory Fuji v Japonsku se nachází les, který je označován jako ráj sebevrahů. Z nevysvětlitelných důvodů si sebevrazi vybírají toto místo k ukončení života. Spoluobčané se snaží takto destruktivně smýšlející lidi přimět k rozumu cedulemi s nápisy. Přesto se v lese Aokigahara ročně připraví o život několik desítek lidí.

zdroj: stock.xchng by Gregory John Zamets

zdroj: stock.xchng by Gregory John Zamets

V lese se za celou dobu oběsilo na tisíce nešťastníků. Místní obyvatelé už se nad tím ani nepozastavují. Zatím se nikomu nepodařilo uspokojivě vysvětlit, proč se takové věci dějí právě na tomto místě.

Do lesa chodí sebevrazi se stanem nebo na lehko. Druhého dne však les pohltí jejich duše. Není týdne, aby policie nevyprostila nějakého oběšence.

Každý rok les vydá osm tuctů mrtvol. Nepomáhají ani cedule podél cest, které oznamují zákaz vstupu a hlásají o důležitosti bytí. Sebevrazi na nich najdou i telefonní číslo na asociaci prevence sebevražd.

Les je temný a hluboký, proto aby byla nalezena jejich těla, vinou sebevrazi podél stromů pásku, podle které je pak strážníci najdou. Leckdy tak zachránili jedinci život.

Čtěte také:   Luxusní obytný dům na čtyřech kolech

Proč zde?

V Japonsku byl vydán kultovní román Matsumoty, v němž je popsána smrt oběšením z nešťastné lásky v tomto lese. To nejspíš zavinilo navýšení počtu sebevražd.

Comments are closed.