Trápí vás zlozvyky?

Také jste na sebe naštvaní, že nedokážete odbourat nějaký váš zlozvyk? A jaké jsou nejhorší a jak proti nim účinně bojovat?

zdroj: stock.xchng by Julien Tromeur

zdroj: stock.xchng by Julien Tromeur

Zlozvyk je negativní návyk, který jsme si vypěstovali pravidelnou činností. Často vzniká v důsledku nervozity a vnitřního napětí, v menším případě z rozmaru.

Četné je kousání nehtů, křupání kloubů na rukou nebo škrábání se ve vlasech. Společensky nevhodné je mlaskání, srkání, šťourání v zubech nebo dloubání se v nose. Mezi zdraví škodlivé zlozvyky patří kousání vnitřní strany tváří, kouření nebo večerní přejídání se.

Zlozvyky zabírají lidem spoustu času a leckdy stojí peníze. Na dobré cestě k jejich zbavení se je uvědomění si, že takový problém máme. Zauvažujte, jaké výhody vám přinese to, když zlozvyk ovládnete. Dojde k zlepšení partnerského vztahu? Společenského postavení nebo zdraví? Pokud holdujete jídlu, alkoholu nebo cigaretám, ušetříte si tím i dost peněz.

Stanovte si den, odkdy se zlozvyku zbavíte. Když to dodržíte, odměňte se třeba novým oblečením. Pokud se ke zlozvyku vrátíte, věnujte za trest charitě část svých příjmů.

Comments are closed.