Zlikvidujte plíseň na nohou

Plísňové onemocnění nohou postihuje každého třetího Čecha. Ve většině případů se objevuje mezi prsty a signalizuje jej svědění, zarudlá kůže, bílá oteklá místa nebo olupující se pokožka. Důležité je zahájit včasnou léčbu, aby se plíseň neroznesla po těle.

zdroj: stock.xchng by peter kas

zdroj: stock.xchng by peter kas

Mykózu nejčastěji chytíte ve veřejných bazénech, saunách a všude tam, kde se chodí naboso. Předcházejte plísním nošením vlastní obuvi, měňte si pravidelně ponožky a perte je na teploty vyšší než 40 °C. Doma nechoďte bosi, plíseň se drží v tkáních koberců i na dlaždičkách. Obuv vždy nechte vyschnout a vyvětrat, popřípadě vnitřek nastříkejte sprejem proti plísním.

Léčba

Poskytněte svých chodidlům první pomoc a vyberte vhodný přípravek. K dostání jsou antimykotické pěny, roztoky, spreje, krémy nebo tabletky. Mezi novinky patří „chytrá houba“, která patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut.

Obecně je však doporučováno vyhledat lékaře, a to zejména pokud potíže trvají déle než deset dnů, máte oslabenou imunitu nebo trpíte cukrovkou.

Další zajímavé články

Čtěte také:   Povánoční dieta

Comments are closed.