Netradiční kytice

Oslava narozenin, svátku nebo výročí se neobejde bez kytice. Chcete darovat netradiční a originální kytici, kterou překvapíte nejen oslavence, ale především jeho chuťové buňky? Pak vybírejme z dárkových kytic. K jejich aranžmá se kromě květů a rostlin používá zelenina, ovoce, bonbony, čokolády, klobásy, ovocné čaje, ale i cigarety, doutníky nebo peníze. Proto jsou dárkové kytice vhodným dárkem pro všechny věkové kategorie.

Kytici si můžeme uvázat sami nebo si ji objednat u odborníků. Záleží na naší šikovnosti a na našich peněžních možnostech.

Jak si takovou kytici vyrobit? Všechny potřebné věci si připravíme na stůl. Delší suroviny (mrkev, pór, klobásu) překrojíme na půlky nebo třetiny a napíchneme s dalšími libovolnými ingrediencemi na špejle.  Pór přivážeme ke špejli provázkem, aby se nedělil a nepadal.

Poté se pustíme do samotné vazby. Konečná kytice váží až kolem tří až čtyř kilogramů, proto použijeme svazek rostliny statice velikosti budoucí kytice. Do svazku statice napícháme připravený materiál. Vždy začínáme největšími a nejtěžšími kousky. Nakonec ji dozdobíme řezanými květy a listy rostlin, které kytici uzavřou. Následně ji svážeme provázkem, aby držela tvar, a podle fantazie doplníme o stužky nebo jiný okrasný materiál.

Čtěte také:   Vánoční dobrůtky, stačí jen ochutnat

Kytice z lízátek zdroj: http://www.visionsofsilk.com/How_to_make_a_candy_bouquet.shtml Kytice z uzenin a sýru zdroj: http://www.123rf.com/photo_12653202_arranged-bouquet-of-salami--sausages-and-cheeses.htmlOvocná kytice zdroj: http://www.projectwedding.com/vendor/show/fruit-flowers Kytice z peněz zdroj: http://wqd.netwarriors.org/showthread.php/11429-MoneyMan-has-30-days!

Zeleninová kytice zdroj: http://annekleinberg.wordpress.com/2010/11/30/middle-eastern-on-the-table/veggie-bouquet/

 

Comments are closed.