Barokní Drážďany

Saské město Drážďany ročně navštíví kolem 5 milionů turistů. Za tisíciletou historii vyrostlo ve městě mnoho architektonických památek, díky nimž je město označováno jako „Polabská Florencie“.

zdroj: stock.xchng by Martin Boose

zdroj: stock.xchng by Martin Boose

Za druhé světové války byly téměř celé Drážďany zničeny a následně zrekonstruovány. Turisté jezdí nejen za nádhernými barokními památkami, ale také kvůli nákupům.

Zwinger

Barokní stavbu Zwinger najdeme na břehu Labe u historického centra. Nyní je budova využívána jako obrazárna a skýtá k prohlédnutí Rembrandtova díla nebo Sixtinskou madonu. Kromě obrazů také můžete shlédnout porcelánovou sbírku čítající více než 20 000 porcelánových deposit. Právem je tak považována za jednu z největších sbírek na světě. Zaujme vás také matematicko-fyzikální salon, kde naleznete fyzikální přístroje a vědecké pomůcky z dávné minulosti. Muži budou nadšeni ze zbrojnice a děti ze zvonkohry, která umí zahrát na 24 melodií.

zdroj: stock.xchng by Mihaylova

zdroj: stock.xchng by Mihaylova

Klenotnice Grünes Gewölbe v Rezidenčním zámku

Nově otevřené muzeum se může chlubit prezentací nejdražších klenotnických výtvorů Evropy. Za zmínku stojí „Drážďanský zelený diamant“, unikátní 41 karátový diamant se zeleným zbarvením, které je způsobeno působením radioaktivity. Dech beroucí je také „Dvůr v Dillí o narozeninách velkého mogula Aurangzéba“. Jedná se o model exotického královského dvora se 137 figurkami členů dvora a zvířat. Na výtvor bylo zapotřebí přes 3000 drahých kamenů a velké množství zlata.

Čtěte také:   Kouzelná Indonésie

Bruhlova terasa

Terasa je dlouhá 500 metrů a nachází se u Augustova mostu, naproti katedrále svaté Trojice. Kochat se můžete krásným výhledem na Labe a na protější břeh se čtvrtí Neustadt. Stejně jako v minulosti slouží místo k odpočinku. Nechybí kavárny k příjemnému posezení.

Semperova opera

Tento významný evropský divadelní dům se začal stavět v roce 1828 a o čtyřicet let později vyhořel. Znovuobnovený dům byl opět zničen, tentokrát v období druhé světové války. Budova prošla rekonstrukcí, kdy se architekti inspirovali původní předlohou. V Semperově opeře můžete vidět nejen operní představení, ale i balet.

Comments are closed.