Náboženský úřad v Dubaji vydal zákaz cestovat na Mars

Muslimové jsou stále více zcestovalou náboženskou skupinou lidí. Jsou důležití pro turistický průmysl, ale je jedno místo, kam nesmějí: na Mars.

zdroj: http://www.highlightpress.com/mars-astronauts-face-killer-radiation-nasa-rethinks/2181/djohnson

zdroj: http://www.highlightpress.com/mars-astronauts-face-killer-radiation-nasa-rethinks/2181/djohnson

Generální úřad pro islámské záležitosti ve Spojených arabských emirátech (GAIAE) vydal doporučení, aby se Muslimové nehlásili na jednosměrnou cestu na Mars. Instituce varuje, že by to byl hazard se životem.

GAIAE je nejen proti osidlování Marsu Muslimy, ale i proti propagaci možnosti jednosměrného letu na rudou planetu. Jak úřad uvedl, taková cesta představuje pro lidský život hrozbu, a to je pro islám nepřijatelné. Každý, kdo se pro takovou cestu rozhodne, zemře bezbožně a vystavuje se na onom světě hrozbě zatracení, jako kdyby spáchal sebevraždu, tvrdí úřad.

Jednosměrné letenky na Mars

Úřad se tak vyjádřil na základě nabídky nizozemské společnosti Mars One, která v dubnu loňského roku přišla s náborem dobrovolníku na cestu na Mars. Předpokládá se, že první osadníci by na planetě přistáli v roce 2023 a zůstali tam do konce života. Dubajský deník napsal, že se přihlásilo asi 500 Saúdů a dalších Arabů.

Čtěte také:   Dech beroucí krásy Českého Krumlova

Co říkáte na možnost odcestovat na rudou planetu? Přihlásili byste se?

Comments are closed.