Vánoční ozdoby z recyklovaného papíru

Vánoce se kvapem blíží a někdo se již připravuje, či vyrábí vánoční ozdoby, peče perníčky, či nakupuje vánoční dárky. Chcete-li si ozdobit váš byteček, či dům originální dekorací, nabízím vám další ukázku, jak si co nejlevněji, nejrychleji vyrobit vánoční dekoraci pomocí recyklovaného papíru.

vánoční dekoraceTyto závěsné dekorace jsou vyrobeny pomocí dekorační techniky zvané quilling , recyklovaného papíru, lepidla, lněného provázku s kuličkou na zavěšení.

 

Jak tedy postupovat

Nejdříve si složte barevný, recykovaný papír uprostřed, na delší straně.  Poté ho opět rozložte a složte z každé strany směrem ke středu. Dále budete potřebovat desku, která vám vytvoří oné kulaté tvary. Tuto desku lze zakoupit s pomůckami pro quilling, nebo v obchodě zabývající se dekorací. V této desce jsou různé velikosti tvarů a do nich vlepíte recyklovaný proužek, který pomalu a pevně omotáváte. Nyní si zvolíte finální tvar vánoční dekorace. Můžete použít větší vykrojovátka na pečení vánočního cukroví. Na hlavní obrys nalepte (na vnitřní stranu vykrojovátka ) proužek, a poté do něho vkládatejte větší, či malé proužky (oválky) z papíru. Vše dokonale lepte lepidlem, aby správně držel tvar. Nechte asi hodinu uschnout. Nakonec vyndejte vykrojovátko a znovu obrys natřete lepidlem. Takto vyrobenou dekoraci můžete upevnit lněným provázkem s kuličkou a zavěsit.

Čtěte také:   Zdravé deserty - karamelový banán

postuppostup 1postup 2

postup 3postup 4

 

 

 

Zdroj: http://www.creativitydirect.co.uk/idea/13141-christmas-decorations-made-from-quilling-using-recycling-paper.aspx

 

 

Comments are closed.