Trápí Vás citlivé oči? Víme, jak na ně!

Dost potrápit Vás může spálení, svědění nebo zarudnutí očí. S tímto problémem se potýká téměř každá druhá žena. Jak si pomoci, když jste právě vy majitelkou citlivých očí?

zdroj: stock.xchng by Loredana Bejerita

zdroj: stock.xchng by Loredana Bejerita

Zarudlé oči

Na víčka položte tampony namočené do ledového, černého čaje. V tomto čaji je obsažena kyselina tříslová, která stáhne cévy.

Váčky pod očima

Vyvarujte se stresu, více spěte a dostatečně se hýbejte. Vyhněte se také večernímu hodování. Dobře pomohou oční gely, které se rychle vstřebávají a pokud je uschováte do chladničky, mají i chladivý efekt.

Vysychání očí

Nedostatek slz je známkou špatné životosprávy. Hodně pijte, zejména ovocné šťávy a minerální vody. Pomoci vám mohou i „umělé slzy“ z lékárny.

Vitamin A

Zdravý zrak vám zajistí vitamin A. Nachází se v některých pokrmech živočišného původu a v rostlinách jako betakaroten. Najdete jej v oleji z rybích jater, v hovězích játrech, v mrkvi, v rostlinách se zelenými a žlutými listy, ve špenátu, v melounech, v meruňkách, v zelí, brokolici a kukuřici. Vitamin A léčí špatný zrak, odstraňuje zarudlá a napuchlá oční víčka a zvyšuje odolnost proti infekcím.

Comments are closed.