Zbavte se kruhů pod očima

Řadu z nás trápí po ránu nevzhledné váčky a kruhy pod očima. Často za tím stojí probdělá noc, ale potrápí nás i tehdy, pokud k tomu máme genetické předpoklady nebo vedeme špatný životní styl. Leckdy mohou značit i nějaké onemocnění, proto není radno je přehlížet.

zdroj: stock.xchng by Loredana Bejerita

zdroj: stock.xchng by Loredana Bejerita

Čím si pomoci?

Zkuste účinné řešení v podobě kostky ledu. Přiložte ji na postiženou oblast a jemně masírujte. Stejně dobře vám poslouží kávová lžička, kterou nachlaďte v lednici a poté si jí přikryjte celé oko. Pochutnali jste si na zeleném nebo heřmánkovém čaji? Pak sáček uschovejte, dejte ho na několik minut vychladit a přiložte na oči. Nejen, že je ochladíte, ale také vyživíte. Zkuste také plátky čerstvé salátové okurky.

Co způsobuje kruhy pod očima?

Nejprve zjistěte, po jaké činnosti nebo vypětí kruhy pod očima vznikají. Příčinou k jejich vzniku může být zadržování tekutiny v těle, působení cigaretového kouře, chudokrevnost, alergie, nadměrná námaha očí nebo i nedostatečná péče o oční okolí.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud si nejste vědomi žádné příčiny vzniku kruhů pod očima a nedochází i přes veškerou péči ke zlepšení, navštivte praktického lékaře. Můžete mít totiž narušenou činnost štítné žlázy, špatně fungující metabolismus, onemocnění srdce, ledvin, jater nebo střev.

Comments are closed.