Vyčistí zubní pasta světlomety?

Každý, kdo vlastní automobil moc dobré ví, jak těžké je někdy vyčistit zaschlou, zašlou špínu nejen v interiéru, ale i exteriéru automobilu. Bohužel, někdy i super moderní čističe na některou špínu nestačí a vy buď si zakoupíte nový díl, nebo ho repasujete, anebo to necháte tak jak to je.

zubní kartáček s pastouMnoho motoristů dává přednost tomu, aby jeho automobil vypadal hlavně ze vnějšku co nejlépe (aby se leskl, žádný flíček, či škrábanec). Ale auta se v dnešní době vyrábějí hlavně z plastu! A jak se moc dobře ví, plast je málo odolný proti slunci, přesněji proti ultrafialovému záření. Takový projev  – stárnutí – často vidíme na světlometech. A jak světlomet tedy vyčistit, opravit? Jednoduše. Pomocí zubní pasty. Doporučovala bych takovou zubní pastu, ve které je méně krystalků. Ty by mohly ještě více poškrábat plast. Jedná se o precizní práci a trvat vám to bude déle, nicméně výsledek stojí za to. Posoudit můžete dle obrázku níže.

vyčištění pomocí zubní pasty       světlomet vyčištěn pomocí zubní pasty

 

 

Zdroj: http://factsfromfiction.blogspot.cz/2012/04/toothpaste-on-headlights.html a fotografie publikována se svolením od Serge Bertasius Photography freedigitalphotos. net

Čtěte také:   Jak vyrobit plast z recyklovaného plastu

 

Comments are closed.