Důvody mužské nevěry

Lidé si byli nevěrní od nepaměti. Dnes nevěru s oblibou zkoumají odborníci, kteří se shodli, že v 90 % probíhá u mužů z těchto důvodů:

zdroj: stock.xchng by Julia Freeman-Woolpert

zdroj: stock.xchng by Julia Freeman-Woolpert

Záliba

Někteří muži považují dobývání žen za svého koníčka. Každá získaná žena jim zvýší sebevědomí. Když jejich partnerky zjistí nevěru, prosí je muži o odpuštění s lítostivým pohledem.

Sex na jednu noc

Stane se, že muž po prožité noci s cizí ženou pocítí výčitky ke své rodině a snaží se milenecký vztah ihned ukončit. Považuje to za „přešlap“, který nikdy neprozradí a víckrát nezopakuje.

Podzim života

Představte si dlouholeté manželství, odrostlé a osamostatněné děti a nejistota chlapa, jestli mu „neujel vlak“. Od takové myšlenky vede jen krůček k nevěře s mladší milenkou.

Stereotyp

Kvůli nudě ve vztahu muži hledají zpestření svého života s milenkou. Pro ženy je to alespoň důvod k rozvodu a často se neštítí manžela zostudit.

Sex

Spouštěčem nevěry u mužů může být i nedostatek sexu ve vztahu nebo absence sexuálních praktik. Nevěrníci v takových případech svou milenku pečlivě tají, protože nechtějí ohrozit svou rodinu.

Čtěte také:   Udělejte si (nejen) o vánočních svátcích čas na svého partnera

Další zajímavé články

Comments are closed.