Pozvěte svou přítelkyni do Paříže

Paříž patří mezi nejromantičtější místa, kam se mohou zamilované páry vydat. Požádejte, pánové, svou přítelkyni pod Eiffelovou věží o ruku nebo ji pozvěte do Paříže ke příležitosti výročí vašeho vztahu.

zdroj: stock.xchng by olddocks

zdroj: stock.xchng by olddocks

Eiffelova věž

Paříž je jedinečná pro svou atmosféru a způsob života. Symbol tohoto města je bezesporu Eiffelova věž. Počítejte ovšem s několikahodinovým čekáním na výtahy. Výhled na okolí však určitě stojí za čekání!

Montmartre

Chrám Montmartre vás okouzlí svou pompézností. Se svými 130 metry je nejvyšším bodem Paříže. Navštivte zvonici Sacré-Coeur a katedrálu se čtyřmi kupolemi v byzantském duchu. Symbolem Montmartre je zvon Savoyarde, který patří se svými 19 tunami k největším na světě.

Louver

Muzeum Louver je jedno z největších muzeí na světě. Původ sbírky sahá do 16. století, kdy ji založil František I. Na návštěvu Louveru si vyčleňte alespoň jeden den.

Moulin Rouge

„Hříšný“ Moulin Rouge, nejznámější světový kabaret, láká návštěvníky na dlouhonohé krásky, odhalená ňadra a svalnaté tanečníky. Každý den jsou přichystány dvě představení, a to ve 21 a ve 23 hodin.

Čtěte také:   Kouzelná Indonésie

Vítězný oblouk

Tento oblouk je jeden ze tří oblouků tvořících tzv. Velkou osu. Vítězný oblouk byl postaven na oslavu vítězných bitev Napoleona a nyní je to jeden z nejznámějších monumentů Paříže.

Comments are closed.