Angelina Jolie šokovala svět

Hollywoodská hvězda Angelina Jolie šokovala svět, když přiznala, že si nechala odstranit prsní žlázy, aby minimalizovala riziko zákeřné rakoviny. Tou onemocněla její matka, která na ni zemřela ve svých 56 letech. Lékařské vyšetření prokázalo, že Angelina Jolie v sobě nosí vadný gen, který výrazně zvyšuje riziko rakoviny prsu a vaječníků.

Pro deník New York Times uvedla, že se rozhodla být proaktivní. Začala nejdříve s prsy, protože riziko onemocnění rakoviny prsu lékaři odhadly na 87 %, zatímco u vaječníků na 50 %. Proč o tom herečka promluvila? Doufá, že další ženy mohou z její zkušenosti čerpat.

Proces odstranění prsní mléčné žlázy a tkáně trval dva měsíce (od února do dubna). Hlavní operace, při které byla vyjmuta tkáň a nahrazena dočasnými vycpávkami, trvala osm hodin. Prsní implantáty jí lékaři voperovali za dalších devět týdnů.

Pro Angelinu Jolie to bylo těžké rozhodnutí, ale podle jejích slov je ráda, že tak učinila. Podporu našla u svého partnera Brada Pitta. Prohlásil, že volba Angie, stejně jako dalších žen, jako je ona, je absolutně hrdinská. Jeho přáním je, aby měla dlouhý a zdravý život s ním a jejich dětmi. Označil to jako šťastný den pro jejich rodinu.

Čtěte také:   Michael Schumacher konečně reaguje na své okolí

Podle britského deníku Daily Mail tato zkušenost popohnala pár ke svatbě.

Comments are closed.