Vyberte si zahradní nábytek podle svého gusta

Aby se vám pohodlně sedělo na balkoně, terase nebo předzahrádce a užili jste si sluneční paprsky, pořiďte si pohodlné lavice nebo křesla se stolkem.

zdroj: stock.xchng by Mark Hanson

zdroj: stock.xchng by Mark Hanson

Pro venkovní posezení je ideálním řešením nábytek z nerezové oceli. Stolky a židle se vyznačují stabilitou a zároveň se s nimi lehce manipuluje. Pro dlouhodobou životnost a zachování původního vzhledu je stačí pravidelně natírat. Jako doplněk pro komfortní sezení jsou vhodné měkké polštáře nebo podsedáky. K dokreslení atmosféry pak ukotvěte do vaší blízkosti lampy a lucerny na solární napájení.

Další variací je nábytek z umělého polyratanu. Materiál je nejen pružný, ale také nepraská a odolá nepřízni počasí. Přes zimu jej nemusíte uklízet, postačí ho přikrýt, aby se uchránil od sněhu a mrazu. Vybírejte výrobky s kovovou nebo hliníkovou kostrou kvůli lepší stabilitě.

Pokud jste milovníci přírody, pořiďte si dřevěný nábytek. Počítejte ale s jeho pravidelnou údržbou, aby vydržel i za nepříznivého počasí. Odolné je třeba tropické dřevo teak. Naopak rychlé zkáze podléhají měkké dřeviny smrku nebo levný bílý plast.

Comments are closed.