Pečlivě zvažte, jaká nová okna a vchodové dveře si pořídíte

Okna a vchodové dveře jsou nedílnou součástí našich bytů a domů. Zvažujete rekonstrukci oken a dveří a jejich nákup? Pak výběru věnujte dostatek času.

zdroj: stock.xchng by Colin Brough

zdroj: stock.xchng by Colin Brough

Materiál

Na výběr máte z několika materiálů. Poslední dobou, zvlášť u novostaveb, jsou v oblibě dřevěná okna, ale na trhu je i plastový nebo hliníkový materiál. Zvlášť ty plastové jsou cenově přijatelné s dobrými izolačními vlastnostmi.

Plastová okna a vchodové dveře

Vynikají tepelně-izolačními vlastnostmi. Jak se to projevuje v jednotlivých ročních obdobích? V létě oceníte, že ušetříte za klimatizaci a v zimě se vám sníží výdaje za topení. Pokud bydlíte na sídlišti nebo v rušnější ulici, budete tato okna a dveře velebit za protihlukové vlastnosti. Plastová okna a dveře se dají pořídit za zajímavou cenu a snadno se udržují. Odradit vás může jejich horší opravitelnost a negativní dopad na životní prostředí.

Hliníková a dřevěná okna

Dřevěná okna jsou velice ekologická a jejich vzhled je v souladu s okolní přírodou. Navíc mají oproti plastovým oknům delší životnost. Hliníková okna a dveře jsou téměř nezničitelná. Vynikají vysokou odolností proti vnějším vlivům a nepotřebují nátěry jako okna dřevěná.

Comments are closed.