Možnosti plateb přes internet

Lidé v České republice nejčastěji platí za zboží prostřednictvím dobírky, aby snížili riziko nákupu na internetu.

Jakými způsoby můžeme zaplatit při nákupu on-line?

Dobírka

Za balík zákazník zaplatí při převzetí zboží. Upřednostňují ji ti, kdo nemají elektronické bankovnictví a bojí se plateb přes internet.

Převod na účet

Částka se převádí bezhotovostním bankovním příkazem z účtu na účet. Vhodná je zejména pro uživatele internetového bankovnictví, ale leckdy převod trvá několik dní, zvlášť má-li příjemce účet u jiné banky.

Debetní a kreditní karta

Částka je uhrazena z účtu prostřednictvím platební karty, obdobně jako v kamenném obchodě. Platba je vyřízena ihned, neplatíme žádné bankovní poplatky a v bezpečí domova nehrozí zneužití PIN kódu.

Elektronická peněženka

Jedná se o způsob, kdy obchodníkovi zaplatíme přes prostředníka na účet, na který převedeme potřebné peníze. Elektronická peněženka PaySec vyžaduje převod peněz z bankovního účtu, zatímco PayPal je propojen přímo na platební kartu.

Převod bankovními tlačítky

Platí se kliknutím na tlačítko banky, u které máme účet. Stačí jedno kliknutí, abychom se dostali do internetového bankovnictví. Předností je rychlost – prodejce vidí platbu hned.

Čtěte také:   Datová úložiště na internetu

Platební brána

E-shopy sdružují více možností plateb, včetně rychlých bankovních převodů, plateb kartami či hotovostních plateb. Umožňuje výběr z několika platebních metod, a to jak pro moderní uživatele, tak pro konzervativní.

Platby mobilem

Některé banky zavedly možnost platit pomocí mobilního telefonu v kamenných obchodech i na internetu. Podmínkou je propojení telefonu s bankovním účtem či platební kartou zákazníka. Tato metoda je vhodná pro majitele chytrých telefonů s přístupem na internet.

Comments are closed.