Úplněk, aneb proměna na upíra?

Úplněk fascinuje lidstvo od pradávna. Jeho magická síla ovlivňuje nejen přírodu, ale i nás samotné. Stoupá rizikovost nehod, vzrůstá kriminalita a dochází k častějším sebevraždám.

zdroj: stock.xchng by Gizmo89

zdroj: stock.xchng by Gizmo89

Vědci provedli několik výzkumů, které se týkají vlivu úplňku na lidské chování. Zjistili, že spíme až o 15 procent méně než v jiných dnech. Někteří vědci tvrdí, že úplněk ovlivňuje pouze některé lidi a jiní říkají, že na nás působí stejně jako na odliv a příliv, tedy že působí na vodu v našem těle.

Vliv úplňku na tělo

Častěji se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují, tělo se hůře uzdravuje, rány více krvácejí a přibývá infarktů a mozkových příhod. Těhotné ženy právě v tento den rodí nejvíce dětí.

Lidé jsou neklidní, úzkostní a časté jsou změny nálad. Metabolismus pracuje pomaleji a organismus je více oslabený. Muži mají větší zájem o sex. V těle se hromadí více energie a tekutin, což má za následek oteklost končetin a přibývání na váze. Proto volte spíše lehčí stravu.

V době úplňku budete mít více síly a zvládnete větší fyzickou zátěž. Vlasům dopřejte výživný zábal a na pleť naneste vyživující masku. Tělo živiny dobře přijme.

Comments are closed.