Co platí na kocovinu

Kocovina, kočka, bolehlav a podobně se říká stavu, kdy jsme den před tím vypili hodně alkoholu a ráno na to se nám kroutí žaludek, ale hlavně naše hlava. Většinou s kocovinou nic moc nenaděláte, ale můžete ji zmírnit nejen přípravky, které lze zakoupit v lékárně, ale i domácími vyprošťováky. Pokud se tedy chystáte na bujarou oslavu Silvestra a Nového roku 2017, zde je malý návod, jak úspěšně zdolat vaši hlavu.

kocovinaTučné jídlo

Pravdou je to, že ten, který má velkou výdrž, musí pravidelně jíst. Mezi taková jídla patří především bůček, slanina, jitrnice, klobásy, ale i zeleninový salát s olivovým olejem. Divíte se proč? Jednoduše. Tuk obalí stěny žaludku, a tím zpomalí proces překyselení a pronikání alkoholu.

Lahodný mok – PIVO

Osvědčenou radou je pivo. Sice se říká, že kocovinu spravíš tím, čím  jsi ji začal, ale na hladový žaludek si dopřát vodku, nebo slivovici, by určitě nebyl dobrý nápad. Patříte li k lidem, kteří po ránu nemůžou vidět ani kapku alkoholu, nic se neděje. Další pomocí je Coca Cola.

Čtěte také:   Probiotika jako pomocníci od obtíží s trávením

Coca Cola

Doporučuje se čistá coca cola, ne žádné náhražky, či nějak ochucená. Tělu dodá nejen dostatek tekutin, ale i cukru, který má blahodárný účinek na naši psychiku, a tím vyvolá pocit chuti k jídlu, což v tomto okamžiku kocoviny je velice prospěšné.

Káva s citrónem?

Tato babská rada se po dlouhá staletí doporučovala a uváděla se i v odborné literatuře. Poslední dobou ale setkáváme s pravým opakem. Káva, která sice obsahuje kofein, jako coca cola, rychleji odvádí z těla tekutiny a s přídavkem citrónu dochází k dalšímu překyselení žaludku.

Silná polévka

Nejúčinnější, nejznámější radou pro rychlý start vašeho těla byla vždy a bude silná, teplá polévka. Ideální je hovězí polévka, nebo taktéž česnekačka. Polévka dodá tělu potřebnou vodu, ionty, minerály, vitamíny. Přidat můžete i aromatické koření jako je pepř, čili koření.

 

Obrázek: pixabay.com

 

 

 

Comments are closed.