Cannes 2013 – násilí, sex, Gatsby a soutěž bez žen

Cannes je nejdůležitějším filmovým festivalem světa. Schází se na něm světové hvězdy, aby ukázaly světu nejen filmy, v nichž debutují, ale i róby, šperky a své tváře. Na festival přiletí hvězdy Matt Damon, Marion Cotillard, bratři Coenové nebo Roman Polanski.

Roman Polanski zdroj: http://moviecultists.com/2009/09/29/roman-polanski-arrest-reignites-decades-old-controversy/

Roman Polanski
zdroj: http://moviecultists.com/2009/09/29/roman-polanski-arrest-reignites-decades-old-controversy/

66. filmový festival Cannes se vyznačuje násilím a sexem – to jsou hlavní témata pro letošní rok. Během dvanácti dnů festival uvede více jak 70 celovečerních filmů.

O Zlatou palmu soutěží dvacet snímků vybraných z téměř 1900 kandidátů. Jedinou dámou v soutěži je Valeria Bruni-Tedeschi. V soutěži také chybí britský režisér nebo tvůrci z východní Evropy. Největší zastoupení mají Spojené státy a francouzská kinematografie.

Valeria Bruni-Tedeschi zdroj: http://www.tumblr.com/tagged/valeria%20bruni%20tedeschi?before=22

Valeria Bruni-Tedeschi
zdroj: http://www.tumblr.com/tagged/valeria%20bruni%20tedeschi?before=22

Stejně jako v lednu v Sundance a na únorovém Berlinale je stěžejním tématem sex. Tomu se věnuje i nadmíru produktivní Američan Steven Soderbergh ve svém homosexuálním dramatu Behind the Candelabra v hlavních rolích s Mattem Damonem a Michaelem Douglasem. Jelikož v čele poroty zasedá Steven Spielberg, nikoho nepřekvapí, že skupina amerických tvůrců bude letos obzvlášť početná.

Organizátoři festivalu předem uvedli, že zvláštní ocenění své filmové kariéry si letos odnese francouzský herec Alain Delon, kdy obdrží Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Alain Delon zdroj: http://france12.blog.cz/0808/alain-delon

Alain Delon
zdroj: http://france12.blog.cz/0808/alain-delon

Jak už to na takových akcích bývá, party tu probíhají každou noc; na hotelových plážích, jachtách, v barech a ve vilách slavných.

Čtěte také:   V listopadu se můžete těšit na klauny v podání Kaisera a Lábuse

Další zajímavé články

Comments are closed.