Zamilovali jste se do svého kolegy? Pak pozor na možné komplikace

V práci strávíte jednu třetinu dne. A možná se vám stalo, že jste se zamilovali do svého kolegy. Může ale vztah vzniklý na pracovišti fungovat nebo vám to akorát zkomplikuje život?

zdroj: stock.xchng by Gabriella Fabbri

zdroj: stock.xchng by Gabriella Fabbri

Dobře si to rozmyslete

Než podlehnete svému kolegovi, zauvažujte, jaké důsledky to bude mít, zvlášť pokud s vámi sedí v jedné kanceláři. Pokud by to náhodou nevyšlo, možná budete muset změnit zaměstnavatele.

Vztah se šéfem

Větší překážky než vztah s kolegou vám přinese vztah se šéfem. Kolegové na vaší pozici si začnou všímat, zda vám v práci není nadržováno a odvádíte stejný podíl práce jako oni. Pokud by vztah nedopadl a rozešli byste se, mohl by si na vás šéf nepříjemně zasednout.

Buďte diskrétní

Udržujte si v práci od sebe odstup, i když toužíte vykřičet svou lásku do světa. Neoddělujte se od ostatních a na přestávky choďte s kolegy jako doposud. Základním pravidlem je také nesvěřovat se s detaily vašeho vztahu svým kolegům. Pokuste se vztah udržet co nejdéle v tajnosti.

Čtěte také:   Návod, jak ji sbalit a udržet si ji

Práce a rozchod

Nejhorší možný scénář je, když se se svým kolegou rozejdete. Rázem je vám jedno pracoviště příliš těsné. Proveďte proto rozchod citlivě, v klidu, s racionálním uvažováním. Vždyť se i nadále můžete potkávat na společných projektech. Třeba zauvažujete o přesun do jiného oddělení, či dokonce pobočky. A nezapomeňte – nikdy svého bývalého partnera nešpiňte před jeho kolegy. Nakonec by se vám to vymstilo.

Comments are closed.