Originální věnce

Výroba a prodej věnců jsou v plném proudu. Jednak se blíží svátek všech svatých, ale i Vánoce nám pomalu klepají na dveře. Tuto krásnou, originální věc, si můžete vyrobit i sami. Chce to jen čas, trpělivost, originální pomůcky.

věnecMezi originální věnce patří výroba věnců ze dřeva, žaludů, kaštanů, listí, sušeného ovoce, či květin a podobně. Jsou to přírodní materiály, které věnci dodají onu přírodní originalitu.

 

Nejjednodušší věnec, je ze šišek. Zvládnete ho udělat už za pár minut, a když zapojíte do své práce děti, budou mít opravdu velikou radost, ale hlavně originální zábavu.

Co k tomu potřebujete?

  • šišky
  • tavná pistole
  • drát
  • různé dekorační pomůcky (korálky, žaludy, sprej, stužky, umělé listí a jiné)
  • elektrická vrtačka

šiška

 

Postup

Nejprve si vyberte krásné, stejně veliké šišky. Na menší věnec jich budeme potřebovat kolem 10 kusů. Chceme-li mít věnec barevný, můžeme šišky obarvit pomocí sprejů.  Nechte je ale dostatečně vyschnout. Poté si poskládejte šišky do kruhu, abyste viděli, kde a jak která šiška správně zapadá. Zhruba v polovině šišky vyvrtejte malou dírku pomocí elektrické vrtačky. Vezměte pevnější drát a provlečte jimi. Na konci udělejte smyčku a pevně šišky spojte k sobě. Základ máte hotový. A teď vám přijdou na pomoc vaše děti. Jejich fantazie neberou konce. Jen opatrně s tavnou pistolí, je příliš teplá a mohla by způsobit popáleniny.

Čtěte také:   Nehtová inspirace na Valentýna

 

 

 

Fotografie publikována se svolením od Artur84 Photography and Imagerymajestic /FreeDigitalPhotos a obrázek: fler.cz

Comments are closed.