Papírové lucerny

Recyklace je v dnešní době velice aktuální téma. Šetří nejen naši práci, peníze, ale především životní prostředí, které je už natolik narušené, že její změny můžeme pozorovat snad na každém kroku. Recyklace se stala moderním uměním, trendem a jejich výsledky jsou někdy až fascinující. Jedním z nich je recyklace papírových lamp. Svůj původ nalezneme na dálném východě, Čína, Japonsko. 

zdobené lampyČínský Nový rok není jen jeden den oslav, jako u nás je Silvestr. Nový rok se u nich slaví 14 dní a součástí oslav jsou právě papírové lucerny, které nesou děti a dospělí po ulicích za soumraku. Jejich výroba není nijak složitá. Postačí k tomu klasická, bílá papírová lampa, kterou lze zakoupit v obchodním domě a zdobit ji můžeme stuhy, nebo nalepenými kousky novic, či umělými, ale i živými květy. Ten, kdo umí krásně malovat může zkombinovat malbu s dekorací. Možností se nabízí nespočet. Zde je malá ukázka.

bílá papírová lampa malování zdobená lampa

zdobení živými květy bilé zdobené lampy

Zdroj: http://www.lushome.com/easy-make-chinese-lanterns-chinese-new-year-crafts/33679, http://www.lushome.com/paper-lanterns-sakura-flower-lamps/33622

 

Comments are closed.