Neobjasněné záhady historie I.

Svět je plný podivných a nadpřirozených událostí, které se ani v dnešní době nepodařilo objasnit.

zdroj: stock.xchng by Gerwin Polet

zdroj: stock.xchng by Gerwin Polet

Stvoření člověka

Odkud se vlastně vzal člověk? Někteří z nás věří, že ho stvořil Bůh, jiní důvěřují vyzkoumanému procesu evoluce. Existuje ještě třetí skupina, která si myslí, že lidstvo vzniklo pomocí mimozemšťanů. Teorie o mimozemšťanech je podpořena odlišnou DNA lidské rasy. Indické Védy dokonce hovoří o bozích z jiné galaxie. Kde se nachází pravda?

Bermudský trojúhelník

Tato oblast v Atlantickém oceánu nepřestane lidi fascinovat. Během staletí se tu ztratilo ohromné množství letadel a lodí. Co za tím vězí? Máme za tím hledat stopy mimozemské existence, časovou smyčku nebo jen špatné počasí? V mnoha případech se ale nepřízeň počasí nenabízí, v momentě, kdy letadlo nebo loď zmizely, bylo takřka bez mraků…

Turínské plátno

Na Turínském plátno má být údajně obtisknuta tvář Ježíše Krista. Podívat se na něj můžete v katedrále Sv. Jana Křtitele v italském Turíně. Živě se diskutuje, zda je tato relikvie pravá. Pomocí radiokarbonové metody je vznik plátna datován do středověkých časů. Radiokarbonové testy je však možno udělat v případě látek, které se rozkládají, což u tohoto kusu látky jen tak nehrozí. Dočkáme se někdy přesnějších výsledků?

Čtěte také:   Bůh se nestačí divit

Bimini Road

O bájné Atlantidě určitě slyšel každý, ale o Bimini Road? V roce 1968, poblíž Bahamských ostrovů, se na mořském dně zjevila struktura kamenů. Poslední průzkumy ukázaly, že je musel otesat člověk. Aby záhada byla ještě tajemnější, v roce 1938 tento objev předpověděl s přesností na rok spící prorok Edgar Cayce. Hloubka znemožňuje řádný průzkum, proto vše závisí na práci elektrických přístrojů.

Lochnesská příšera

Představte si, že jste ve Skotsku a sedíte u břehu jezera Loch Ness. Najednou se nad hladinou vynoří bájný tvor zvaný lochnesská příšera. Podle soudobých pozorovatelů má tvor 4 stopy vysoké a 25 stop dlouhé tělo. Jedná se tedy o přeživšího plesiosaura?

Comments are closed.