Neobjasněné záhady historie II.

Pro všechny milovníky záhad a tajemna tu máme pokračování neobjasněných záhad historie. Budete číst se zatajeným dechem!

zdroj: stock.xchng by Paige Foster

zdroj: stock.xchng by Paige Foster

1. Bigfoot

Dvounohý hominid zvaný Bigfoot byl několikrát zahlédnut na severu USA a v Kanadě. Obr měří bezmála dva metry a představuje dosud neobjevený živočišný druh. Podle popisu očitých svědků by mohl dokládat příbuznost se známějším Yettim nebo se jedná o potomky Gigantopitéků, kteří měli údajně vyhynout už před sto tisíci lety.

2. Vévoda ze Saint Germain

Dodnes se neví, kdo to vlastně byl. Na světě se vylíhnul odnikud v roce 1710. Byl považován za geniálního řečníka, který podle svědectví jedné urozené šlechtičny vypadal i po padesáti letech jako statný junák. Měl hovořit osmi cizími jazyky, včetně arabštiny a čínštiny a vynikat hrou na hudební nástroje. Velmi rád vyprávěl za dlouhých večerů humorné příhody ze života antických osobností, které nebyly nikdy publikovány v žádných knihách. Proslýchalo se, že uměl vyrobit z kamenů drahokamy a brilianty, a tak mu Ludvík XV. poskytl pro jeho alchymistické pokusy zámek Chambord. Poslední zmínka o vévodovi se objevuje v roce 1896.

Čtěte také:   Kdo ovládá Jižní pól? Lidé to nejsou

3. Jack Rozparovač

V roce 1888 řádil v Londýně sériový vrah, který dostal onu slavnou přezdívku Jack Rozparovač. Vraždil obvykle prostitutky a zohavená těla byla objevena jen pár minut po činu. Avšak Scotland Yard byl na tohoto vraha krátký, nedokázal nic vypátrat.

4. Zemská světla

Neobvyklý jev je spojován se seizmickou aktivitou, kde dochází ke vzniku velmi silných elektromagnetických polí, která mohou způsobit u člověka halucinace. Stejně tak mohou elektromagnetická pole způsobovat světélkující útvary, které se mohou lehce zaměnit za UFO. Pravý původ světel však uspokojivě nebyl objasněn.

5. Můří muž

Divné stvoření bylo poprvé viděno v roce 1926. Očití svědci vypovídají, že jde o okřídleného muže s obrovskýma rudýma očima. Ani navzdory četnému svědectví neexistuje žádný videozáznam ani fotografie, která by jeho existenci dokládala.

Další zajímavé články

Čtěte také:   Adrenalinové vodní sporty, které frčí

Comments are closed.