Spuštění nového webu o Geocachingu – KESKY.CZ

Je to právě 15 let, kdy bývalý prezident USA Bill Clinton nechal zrušit umělou odchylku, kterou byl zkreslován signál GPS. Zlepšila se tak přesnost tohoto navigačního systému pro civilisty. A hned den na to byla ukryta i první keška. Tato zábava se nakonec stala velmi oblíbenou a čekal ji raketových růst popularity.

geocachingKdyž začínal Geocaching i v České republice, bylo po světě ukryto asi 700 krabiček. V současnosti je v České republice umístěno přes 40 tisíc keší a hru hraje 20 tisíc aktivních hráčů. První keška byla u nás ukryta 1. června 2001 a nese GC kód GCE50. Její jméno je Tex-Czech a do dneška ji můžete hledat v přírodní rezervaci u Štramberku.

www.kesky.cz

15 let je významné výročí, a proto k němu byly spuštěny i nové webové stránky kesky.cz – místo jak pro začínající tak i pro pokročilé hráče. Najdete zde návod jak s Geocachingem začít, jak najít a zalogovat kešku, založit vlastní kešku, kdy jsou jaké eventy, novinky a vybavení pro Geocaching, ale také slovníček pojmů a další užitečné informace.

Čtěte také:   Kam nemůže motorka, tam může e-Babeta

Oslavte tedy s námi toto významné výročí Geocachingu, navštivte http://www.kesky.cz a buďte vždy v centru dění této hry. Na Geocaching není pozdě v žádném věku – je to skvělá zábava pro celou rodinu. Naše geoještěrka (symbol českého geocachingu) je vždy s Vámi.

 

Fotografie publikována se svolením od Artur84 Photography FreeDigitalPhotos.net

Comments are closed.